به صفحه ورزشی مشهد تریبون خوش آمدید-
امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
اینجا تریبون ورزش مشهد است - برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.
6

معدل ۱۹:۳۰ شناگر مشهدی حاضر در المپیک ریو/ نیاز آریا به حمایت دانشگاه های مشهد

کد خبر: 4075 - ۲۶ شهریور, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷ ب.ظ

نوجوان نابغه ۱۶ ساله ایران که چهره و رفتارش کمی ما را به یاد هری‌پاتر معروف رمان‌های رولینگ می‌اندازد و تا به حال توانسته به عنوان کوچکترین ورزشکار و عضو کاروان ایران در المپیک و بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد. شناگری که می‌تواند برای ایران ارمغان‌آور نخستین مدال‌ها باشد اما به شرطی که مسئولین بخواهند و حمایتش کنند.

آریا نسیمی‌شاد پسر نوجوان مشهدی است که در رقابت‌های المپیک ریو موفق شد در کنار شناگران برتر دنیا به آب بزند. 

درس و ورزش قهرمانی در کنار هم

آریا نسیمی شاد درباره ادامه تحصیل خود و پرداختن به ورزش قهرمانی عنوان کرد: در حال حاضر دوم تجربی هستم و دوست دارم پزشکی بخوانم خوشبختانه پدر و مادرم برای انتخاب رشته به من اجبار نکردند اما هدف من ادامه تحصیل در رشته پزشکی است. همیشه عده‌ای می‌گفتند که نمی‌توانم ورزش قهرمانی و تحصیل را در کنار یکدیگر داشته باشم اما می‌بینید که این اتفاق افتاد و در حال حاضر نیز معدل من ۱۹٫۳۰ است و خدا رو شکر شرایط خوبی دارم.

وی افزود: در زمان بازگشایی مدارس برنامه مخصوصی دارم. در روزهای زوج صبح تا ساعت ۱۴ مدرسه هستم و پس ازآن استراحت می‌کنم و ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰ تمرین می‌کنم. و بعد از آن نیز اگر درس داشته باشم مشغول آن می‌شوم. در روزهای فرد نیز ۵ صبح تا ساعت۷ به تمرین می‌پردازم، ۷ تا ۱۴:۳۰ مدرسه هستم و بعد از آن ۱۵:۳۰ تا ۱۷ تمرین بدنسازی دارم و دوباره از ساعت ۱۷ تا ۲۰ تمرین شنا می‌کنم و بعداز آن نیز زمانی برای درس خواندن خواهم داشت.

نسیمی شاد تصریح کرد: من بی‌‎خیال درس نمی‌شوم و هر دوی یعنی هم تحصیل و هم ورزش قهرمانی را در کنار یکدیگر می‌خواهم. برای من هیچ‌کدام اولویت بر دیگری ندارد و تحصیل و ورزش نیز در یک سطح هستند. حاضر نیستم هیچ یک را فدای دیگری کنم و تا جایی که بتوانم با قدرت در هر دو زمینه پیش می‌روم و به این مسیر ادامه می‌دهم.

نیاز به حمایت دانشگاه های مشهد برای ارائه استخر

همچنین پدر آریا با اشاره به کوچکترین و اصلی ترین نیاز فرزندش برای پیشرفت تصریح کرد: من به رئیس دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی پیامی دارم و این که این دو دانشگاه تنها استخرهای ۵۰ متر مشهد را دارند که تنها در اختیار خود دانشگاه‌ها است. البته که برای مدیریت، منافع دانشگاه‌ها در اولویت‌ است ولی در بحث ملی نیاز به حمایت و همراهی همه ارگان‌ها داریم و اگر یکی از این استخرها در یکی از ساعت‌های بدون استفاده خود، استخر را در اختیار شناگران قهرمان و آریا قرار دهد کمک بسیار بزرگی به آن‌ها کرده است.

پدر آریا ادامه داد: قطعا روزی دو ساعت حضور در استخر درخواست زیادی نیست و با توجه به اینکه آریا تجربه در تمرین در ساعت‌های غیر متعارف و سخت نیز دارد حتی ۵ صبح هم می‌تواند تمرینات خود را در این استخرها دنبال کند. امیدواریم این اتفاق بیافتد و هیات شنا نیز در مقابل، می تواند به دانشگاه‌ها خدمات لازم را ارائه دهد. در کشوری مثل استرالیا، بزرگترین تیم‌های دانشگاهی حضور دارند که در سطوح ملی و بین‌المللی به رقابت می‌پردازند و قطعا دانشگاه‌ها می‌توانند در این زمینه همکاری بسیار خوب و بزرگی داشته باشند. و در کنار آن از زیرساخت‌های در اختیار آنها نیز  استفاده بهینه شود.

برگرفته از ایسنا

بدون نظر

Current month ye@r day *