به صفحه ورزشی مشهد تریبون خوش آمدید-
امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
اینجا تریبون ورزش مشهد است - برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.
farsh ara

عملکرد فرش آرا از نگاه کارشناسان فوتسال استان

کد خبر: 4281 - ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶ ۹:۰۷ ب.ظ

محمد بابایی و سید علیرضا نقیبی از کارشناسان فوتبال و فوتسال   و از مدرسین پرتلاش خراسانی در گفتگو با سرویس ورزشی مشهد تریبون در مورد عملکرد فنی تیم فوتسال فرش آرا نماینده استان در لیگ برتر نظرات خود را مطرح کردند که در ادامه میخوانید.

 محمد بابایی پیشکسوت و مدرس با سابقه استان که کارنامه حضور در مسابقات جام جهانی و آسیایی را به همراه تیم ملی نوجوانان دارد در گفتگو با مشهد تریبون  عملکرد نماینده فوتسال استان در لیگ برتر را با توجه به بضاعت و زیرساخت های موجود مثبت ارزیابی کرد و افزود:فرش ارا در چندسال اخیر مبنای کار را استفاده از بازیکنان جوان و بومی گرایی قرارداده بود و این امر مهم مشکلاتی را در کسب نتیجه برایشان در برداشت و جایگاه مناسبی در جدول کسب نمیکردند، اما توانستند در این سالها سهمیه استان را در لیگ حفظ کنند و به عبارتی چراغ فوتسال استان  و امید به پیشرفت را روشن نگه دارند که در همینجا به مسئولان پرتلاش فرش آرا دست مریزاد میگویم و امیدوارم در فصل جدید با تعریف استراتژی جدید برای کسب جایگاههای بالاتر برنامه ریزی کنند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که مجید مرتضایی با اعتماد به جوانان در سالهای گذشته بازیکنان آماده ای را در حال حاضر به لیگ معرفی کرده است که با آمادگی ذهنی و جسمانی حرفه ای تری اکنون در فوتسال ما حضور دارند.

در فصل جدید اتفاق مثبتی که از دیدگاه من رخ داد اضافه شدن چند بازیکن با تجربه همچون مصطفی طیبی ، ناصر عجم و ابراهیم حاجتی بود که توانست ،گره کار را در بیشتر مسابقات مهم این فصل برای فرش آرا باز کند و این حرکت خوبی بود که کادر فنی امسال انجام داد.

بابایی افزود:فرش آرا از نظر فنی امسال در بحث دفاع و حمله  کمی دچار مشکل بود که تجربه بازیکنان قدیمی برای خارج شدن از بحرانهای موقت به آنها کمک کرد و شاید با آنالیز بهتر میشد  با تمرینات مناسب به اصلاح آن کمک کرد.

علیرضا نقیبی دیگر کارشناس حوزه فوتسال استان که در دو سال اخیر کلاسهای زیادی را در بحث مربیگری فوتسال تدریس نموده است و مدتها از نزدیک با مباحث فنی باشگاه فرش آرا آشناست در تشریح عملکرد فرش آرا در دو فصل اخیر به مشهد تریبون گفت:

با نگاهی به جدول میتوان فهمیدفرش آرا در فصل اخیر با شرایطی که در جدول ایجاد شد به دلیل حذف دبیری و…. نسبت به قبل رتبه بهتری را کسب کرده است ، در بازیهای خارج خانه عملکرد خوبی داشته است. البته در بازیهای داخل خانه میتوانستند امتیازات بیشتری را کسب کنند و نهایت استفاده را از میزبانی داشته باشند که ایینگونه نشد و شاید تماشاگران هم  با توجه به سبقه تیمشان از نحوه بازی آنها در این فصل ناراضی باشند.

کارشناس فوتسال استان افزود: درواقع نداشتن سیستم قابل اطمینان برای لحظات سخت در بازیها یکی از نکات بارز فنی در فرش آرای امسال بود حتی،امسال چند بازیکن جوان که بواسطه سرمایه گذاری چندین ساله به مرز تجربه بالا رسیدند(افشار و باغشینی) قراردادشان به اتمام رسید و یا اینکه چند نفرشان به بازی گرفته نشدند (احمدنیا و احمدی).

نقیبی در پایان تصریح کرد در مجموع  نتایج بدست آمده برآیندی است از هزینه های انجام شده و به نوعی ثبات حداقلی در چندسال اخیر.

سرویس ورزشی:نادر علیپورتراضی

بدون نظر

Current month ye@r day *