به صفحه ورزشی مشهد تریبون خوش آمدید-
امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
اینجا تریبون ورزش مشهد است - برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.
سروش طاهری

سروش طاهری: سنگ بست نمایشی مذهبی و خالی از شعار است / تئاتر مشهد از سال ۸۹ به بعد افت کرد!

کد خبر: 589 - ۱۳ آبان, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵ ب.ظ

گروه فرهنگی- سرویس تئاتر: سروش طاهری، بازیگر خوشنام، حرفه ای و با تجربه  شهر مشهد که برای کمتر کسی از اهالی فرهنگ و نر این شهر نا آشنا است. سروش چند سالی است که به دلیل تحصیل و کار در تهران به سر می برد و در آن شهر نیز کارهای بسیار هنرمندانه ای داشته است. وی دانشجوی ارشد دانشکده کارگردانی هنر های زیبا است و حضورش در نمایش سنگ بست در شهر مشهد بهانه ای بود برای ما تا یک گفت و گو کوتاه با این بازیگر خوش اخلاق تئاتر کشورمان داتشه باشیم.

مشهد تریبون: آقای طاهری لطفا در خصوص نمایش سنگ بست که به کارگردانی محمد مهدی خاتمی تاکنون نمایش پرمخاطبی در مشهد بوده است، کمی توضیح دهید.

 این کار یک کار مذهبی و در عین حال خالی از شعار است.یک کار مذهبی که مردم به خاطر اینکه با اعتقادات درونی آنها کلانجار میرود و نه با ظاهر و ظاهر سازی، دوسش خواهند داشت .همچنین باید بگویم که این نمایش از وجود بازیگرهای بسیار خوبی هم بهره می برد.این موضوع هم کاملا مشخص است که مخاطب نمایش را دوست دارد و با نمایش هم ذات پنداری می کند. چند ماهی می شود که این نمایش را برای اجرا عمومی در مشهد تمرین می کنیم.

مشهد تریبون: در خصوص نقش خودتون در این نمایش کمی بگویید.

بنده در نمایش سنگ بست بازیگر نقش ترکمندی هستم. ترکمندی در این نمایش رئیس شهربانی مشهد است که سالهایی قبل از انقلاب، امام رضا (ع) کراماتش را به وسیله این فرد به یک زنی که شوهرش زندانی است می رساند.این نقش برای من نقش خاص  و ویژه ای است. یک دلیلش آن است که نقش ۱۰ سال بزرگتر از خودم را بازی می کنم.دوم اینکه نقش بسیار پیچیده ای است چون این سرهنگ ترکمندی لحظه به لحظه و در برخود با هر آدم خاصی، یک وضعیت ویژه دارد.نقش و نمایش دوست داشتنی هستند و تا الان مشخص شده است که مخاطب خیلی خوب با این نقش ارتباط برقرار می کند.

مشهد تریبون: وضعیت تئاتر مشهد را در حال حاضر چگونه ارزیابی می کنید؟

تئاتر مشهد در چند سال اخیر به جای رشد کردن دچار افت سطح شده و اتفاقا رشد هم نکرده است. یعنی اتفاقاتی که از سال ۸۳ تا ۸۹ در تئاتر مشهد رقم خورد، از ۸۹ به بعد یک مقدار افول کرده است.این چند تا علت دارد که باید مورد جامعه شناسی و آسیب شناسی قرار بگیرد که مشخص بشود چرا اینگونه شده است.

مطالب مرتبط:

نمایش سنگ بست به روایت تصویر

نمایش جیغ بنفش در مشهد به کار خود پایان داد + گزارش تصویری

 1. آقای سروش طاهری رو من چندین ساله می شناسم. ایشون جز سه بازیگر برتر استن ما هستند قطعا .خیلی قوی و مسلطند در صحنه . سنگ بست هم که عالی بود .به خصوص سروش عزیز. در رابطه با افول تئاتر مشهد هم راست گفتند. برخی از همین نمایشش های اخیر همین رو اثبات می کنه

  دیدگاه توسط رضا زاده درتاريخ ۱۳ آبان, ۱۳۹۲ ۱۳ آبان, ۱۳۹۲ ۵:۱۸ ب.ظ

 2. SALAM.BESYARE WEBSITE KHOOB VA HERFEII DARID.YANI JASH KHALI BOOD.MAN DANESHJOOYE DANESHGAH AZADAM.HAR ROOZ WEBSITE RO CHECK MIKONAM.HAMIN KE SHOMA VARED IN SAHNE SHODID BAES TAGHDIRE .FAGHAT LOTFAN BE MASAEL DANESHGAH AZAD HAM BEPARDAZID MAN KHODAM HAM MITOONAM KOMAK MONAM

  دیدگاه توسط SANAZ ALINEJAD درتاريخ ۱۳ آبان, ۱۳۹۲ ۱۳ آبان, ۱۳۹۲ ۹:۴۳ ب.ظ

 3. لطف دارین شما خانم . حتما با شما تماس میگیریم

  دیدگاه توسط admin درتاريخ ۱۳ آبان, ۱۳۹۲ ۱۳ آبان, ۱۳۹۲ ۹:۴۴ ب.ظ

 4. کارکردان کار آقای محمدمهدی خاتمی بوده نه محمدعلی حاتمی!!!!

  دیدگاه توسط ناشناس درتاريخ ۱۵ آبان, ۱۳۹۲ ۱۵ آبان, ۱۳۹۲ ۹:۵۷ ب.ظ

 5. خیلی ممنون از تذکر شما جناب نا شناس، در خبر مربوطه اصلاح لازم صورت میگیرد. با سپاس

  دیدگاه توسط admin درتاريخ ۱۵ آبان, ۱۳۹۲ ۱۵ آبان, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۹ ب.ظ

 6. مشهد همیشه بازیگرای بزرگی داشته،سروش هم یکی از بهترینهاست.متأسفانه تو همین چندساله لااقل ده تا از بهترین بازیگرای مشهدی و هم نسل سروش طاهری رو از دست دادیم که مهاجرت کردن (به جبر) و از بعضیاشون دیگه اصلا هیچ خبری هم شنیده نمیشه،خودسروش،آرش تبریزی،مهدی شربتی و … از تئاتریا و چهره هایی مث رضاکیانیان،برادران ارجمند،حامدبهداد و خیلیا که حافظه ممکنه یاری نکنه، همگی بعد از مهاجرت به توفیقاتی رسیدن،شاید اگه فقط کمی قدرشونو میدونستیم هنوز مث سروش عزیز حاضر بودند به صحنه های شهرخودشون برگردن و باعث رونقش بشن!

  دیدگاه توسط علیرضا درتاريخ ۱۵ آذر, ۱۳۹۲ ۱۵ آذر, ۱۳۹۲ ۹:۴۶ ب.ظ

Current month ye@r day *