به صفحه ورزشی مشهد تریبون خوش آمدید-
امروز : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
اینجا تریبون ورزش مشهد است - برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.
Picture24

درباره ما

۱۸ مهر, ۱۳۹۲ ۹:۲۰ ب.ظ

درباره مشهد تریبون

خواستیم تریبون باشیم. تریبونی مستقل برای همه ساکنین مشهد. خواستیم بیاییم تا صدای شهروندان را به شکلی درخور و در شان یک شهروند مشهدی منعکس کنیم. از خواسته های خودمان که بگذریم شما چه فکر می کنید؟ اگر از خود می پرسید که جریان این سایت خبری چیست و مال چه کسی است و به کجا وصله، بدانید که ما چند نفر آدم معمولی هستیم که در همین شهر زندگی می کنیم. دانشجو هستیم و داشتن شهری بهتر را در سر می پرورانیم.

اما چرا مشهد تریبون ؟

معتقدیم که کلانشهری مانند مشهد که لقب پایتخت معنوی را نیز یدک می کشد باید در فضای رسانه خیلی جلوتر تر باشد. فضای رسانه ای شهر ما به خصوص در فضای مجازی که امروزه فضای قالب اطلاع رسانی در دنیا است، هیچ تعریفی ندارد و خلاء های زیادی در این زمینه احساس می شود. معمولا شهرهای بزرگ دنیا رسانه هایی بومی و محلی دارند که آن رسانه ها تنها و تنها اخبار و رویدادهای آن شهر را پوشش می دهند. متاسفانه شهر مشهد تاکنون چنین رسانه ای نداشته است و مشهد تریبون آمد تا این خلاء را پر کند. یک رسانه که فقط به مسائل فرهنگی هنری، اجتماعی، ورزشی و سیاسی یک شهر می پردازد و هرگز مانند رسانه هایی که در سه سطح محلی، ملی و بین المللی فعالیت خود را تعریف نموده اند، نخواهیم بود.این هم دقیقا به همین دلیل است که ما معتقدیم که شهر مشهد خود به اندازه ای گسترده است و میزبان رویدادها و اتفاقات مختلف است که نه تنها یک رسانه بلکه چندین رسانه باید در این فضا فعالیت کنند تا بتوانند شاید بخشی کوچک از بار اطلاع رسانی را در این شهر بردارند.
ضرورت دیگر تشکیل این رسانه تمرکز بیشتر بر روی موضوعات فرهنگی و اجتماعی است. متاسفانه فعالیت هنری و فرهنگی در شهر مشهد، حداقل در حوزه اطلاع رسانی مظلوم واقع شده است و توجه به اینگونه فضاها و ظرفیت ها دچار غفلت بوده که ما بر رفع آن تاکید ویژه داریم. به طو کلی مشهد تریبون متفاوت خواهد بود و سعی بر آن داریم تا شما در عمل تفاوت ها را ببینید و نه اینکه ما بخواهیم در این مطلب آنها را شرح دهیم.

به کجا می رویم ؟

مشهد تریبون امیدوار است بتواند ما را بیشتر از حال یکدیگر با خبر کند. بله! من و شمایی که در این شهر زندگی می کنیم و اغلب یکدیگر را نمی شناسیم و گاها از کنار هم به مثابه یک غریبه رد می شویم. مشهد تریبون آمده تا شهروندان بیشتر به هم لبخند بزنند و از ظرفیت های یکدیگر آگاه شوند. آمده تا دست ها را به هم نزدیک تر کند و پیوند ها را عمیق تر . فقیران شهر را یادی باشد و ثروتمندان را یادآوری. سالخوردگان را مرحمی و جوانان را همپایی. کودکان را هم بازی و نوجوانان را پایه  ای . زنان را اعتماد به نفسی و مردان را خدا قوت،  دختران را درک کردن و از پسران  بیشتر نوشتن.شاید بتوانیم یادآوری کنیم که درسته که خیلی ها در این شهر از حال یکدیگر خبر ندارند  ولی همشهری هستند. خیلی فاصله های طبقاتی بین ما وجود دارد ولی این فاصله ها نمی تواند نقاط مشترک ما را از بین ببرد.با توکل بر خدا مشهد تریبون با کمک نخبگان اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این شهر بتواند یک پایگاه اجتماعی در فضای مجازی باشد تا پیوند شهروندی مجاوران امام مهربانی ها تقویت شود.

پس ما آمدیم!

مشهد تریبون آمد چون دید از نیامدن چه حاصل؟
حتما می دانید آمدن سخت تر است. هزینه آمدن بسیار است و نیامدن را چه هزینه ای؟ دو راهی بود برایمان و راه آسان همان نیامدن بود. ولی ما راه سخت را برگزیدیم تا بسیاری از آمدن ها سهل شود. آمدیم تا بایستیم و تا هستیم مستقل بمانیم و این تنها با حمایت شما مخاطبین عزیز که همان ساکنین مشهد هستید محقق می گردد.
جایی شنیدیم که برای پایان دادن به سخن، چند خطی از کسی وام بگیرید. چون مطمئنا یکی قبل از ما بهتر از آنچه در ذهن ما جریان دارد را نوشته. پس یک تکه دلنشین از غزلیات “سمانه دریاب” می شود حرف اول و آخر ما :

ما از ازل انگار پر از فریادیم                                           ما آمده ایم و ساز خود سر دادیم

ما شوق پرش در جهت خود داریم                                     با قهوه و سهراب و غزل بیداریم

ما از قفس انگار برون آمده ایم                                     وقتی که قلم نه! دل به دریا زده ایم

با احترام
سردبیر و مدیر ارشد مشهد تریبون